حقوق بشر اساسی

امروزه حقوق بشر، حیاتی ترین نیاز بشر است...

حقوق بشر اساسی

امروزه حقوق بشر، حیاتی ترین نیاز بشر است...

  • ۰
  • ۰

هرچه فکر می کنم فکرم به جایی نمی رسد! آخر چطور می شود یک انسان با انواع نیازهای اساسی، اما از حقوق اساسی محروم باشد؟!

این نیازها انقدر واضحند که شاید نیازی به طرح هم ندارند چه برسد به بحث و اثبات! هر انسان زنده نیاز به هوا دارد، آب و غذا دارد، نیاز به مسکن دارد و دیگر مواردی که همه می دانیم.

اما شاید نیاز باشد که بحث و اثبات کرد که چه کسی مسئول فراهم آوری این نیازهاست... خب مشخص است که دولت ها، همچنانکه تابحال هم اینطور بوده، اینطور وانمود می کنند که تامین نیازهای اساسی هر فرد، بخوانید مذکر، تا 18 سالگی بعهده خانواده و سپس برعهده خودش است! به همین راحتی! آقایان خود بریدند و دوختند! انتظار دیگری هم غیر از این نمی توان داشت چراکه از ابتدا قدرت و ثروت و رسانه، همه در دست دولت ها بوده، لذا از این امکانات استفاده کرده و این قوانین خودساخته را جا انداخته اند تا جاییکه امروز اگر کسی مثل من این مسائل را به چالش بکشد لابد یا دیوانه خوانده می شود یا متوهم و یا حتی عنصر تشویش کننده اذهان عمومی! کار حماقت بشر به جایی رسیده که اگر کسی حق طبیعی و اساسی خود و دیگران را مطالبه کند، با صفات فوق نامیده شود!!

اما از آنجایی که این نیازها و مطالبات طبیعی و برحقند، نمی توان با این تعاریف و حتی تهدیدها آنها را خاموش کرد. من، حتی اگر یکی از 80 میلیون یا 7 میلیارد جمعیت ایران و جهان باشم که چنین حقوقی را مطالبه می کنم، به این دلیل که انسانم حق دارم از تمام حقوق اساسی و انسانی ام برخوردار باشم. دولت و حکومت موظفند تمامی نیازهای مطرح شده را برای من، باز هم تکرار می کنم فقط و فقط به این دلیل که انسانم و لاغیر، فراهم کنند. اگر نمی توانستند، می بایست برنامه های جدی تنظیم خانواده را اجرا کرده و از تولد من و امثال من جلوگیری می کردند. حال که نه تنها نکردند بلکه برای دهه شصتی هایی مثل من، برنامه های تشویق خانواده! را هم اجرا کردند، حتی بیش از شرایط عادی موظفند نیازهای من را برآورده کنند.

این مطالبه و ماجرا ادامه دارد...

یا حق

  • ۹۶/۱۰/۲۵
  • parsley

حقوق بشر اساسی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی